מכירים מנהלים, אנשי מוצר או שיווק שלא רוצים להרחיב את פעילות הארגון, להשיג לקוחות חדשים, לשמר לקוחות קיימים, להגדיל את המכירות ואת הרווחים, לשפר את השירות, להציג חדשנות ובאופן כללי, להצטיין ולבלוט בשוק העסקי? גם אנחנו לא. אחת הדרכים המהירות והקלות להשגת מטרות אלו ונוספות, היא לשדרג או לחדש את אתר העסק בצורה שתשקף את היעדים והמטרות שלו בצורה טובה יותר, חדשנית יותר ומדויקת.

 

להשקיע בשביל להרוויח

לחברה שלכם כבר יש אתר שיווקי שמציג את השירותים או המוצרים בצורה ידידותית, חדשנית וגם נוחה לשימוש ועדיין, שדרוג האתר הקיים יכול לתרום לעסק בדרכים שלא העזתם לדמיין. עולם הדיגיטל מתקדם בקצב מסחרר ומצריך הסתגלות מהירה והתאמה של הקיים בשביל לא להישאר מאחור. נושאים כמו נגישות, ריספונסיביות ורגולציה, עברו תמורות רבות בשנים האחרונות ואם האתר שלכם עדיין לא מעודכן, בהחלט הגיע הזמן למתיחת פנים, תכנים ואולי גם תשתיות ומאגרי מידע.

לפני שמתחילים

קיבלתם החלטה לשדרג את אתר הארגון או העסק אבל לפני שאתם ניגשים לעבודה, יש מספר שלבים שכדאי לבצע בשביל להשיג את התוצאות הטובות ביותר. רתימה של ההנהלה היא צעד הכרחי לפני ביצוע המהלך, מעורבות והסכמה של הגורמים המנהלים ימנעו עיכובים בביצוע, חילוקי דעות לגבי מטרות האתר, עלויות השקעה, היקף עבודה ועוד. עברתם את המשוכה הזאת? אפשר להתחיל!

שדרוג האתר בכמה צעדים פשוטים

שיפוץ כללי: בין אם יש לכם אתר מכירות לסבונים או שאתם עוסקים בביטוח מבנים, כדאי שתבדקו כמה פרמטרים שיכולים, בהשקעה מועטה, להקפיץ את הטראפיק, את המכירות ואת התדמית של העסק כולו. ממשק משתמש ידידותי ומובן, מהירות טעינת תמונות ועמודים וכמובן, תוכן מותאם מסרים וקהל יעד, יסייעו לכם לשדרג את האתר בקלות ובמהירות, להגיע לקהלים נוספים, לשמר לקוחות קיימים ולכבוש יעדים חדשים.

חוויית גלישה מותאמת: זירת אתרי האינטרנט עברה בשנים האחרונות מהפכה של ממש. הפיכתם של הסמארטפונים והטאבלטים לשחקן מרכזי והשפעתם הדרמטית על הרגלי הגלישה, מחייבת עסקים שלא רוצים להישאר מאחור, לבצע התאמות הכרחיות באתר או במילה אחת: ריספונסיביות. יש לכם אפליקציה ואתם סבורים שזה מספיק? זה בהחלט יכול לתרום אבל מה לגבי גולשים שיגיעו לאתר באמצעות הדפדפן ולא דרך חנות האפליקציות? לא תרצו לפספס אותם.

נגישות: חוק הנגישות שנכנס לתוקפו בספטמבר 2017,  מחייב עסקים ורשויות ציבוריות להנגיש את האתרים לאנשים עם מוגבליות. הנגשת האתר העסקי יכולה לסייע לכם להגיע לקהלים חדשים, כאלה שעד היום בכלל לא לקחתם בחשבון בתור לקוחות פוטנציאלים. אפשרויות ההנגשה הדיגיטליות רבות וחשוב לבחור באחת שתתאים לצרכים שלכם. עסקים וארגונים שלא יבצעו הנגשה של האתר שלהם כמחוייב בחוק, יחוייבו בקנס בסך 50,000 שקלים.

חשבון בבקשה: רוצים לשדרג את האתר אבל חוששים שזה לא ישתלם לכם? עלות השדרוג מושפעת מגורמים רבים ומשתנים. שדרוג אתר מבוסס מערכות קוד פתוח כמו וורדפרס, יכול להתבצע בעלות מינימלית ואפילו בחינם באמצעות בחירת התוספים הנכונים. שדרוגים שמצריכים עיצוב מחדש, פיתוח פיצ'רים ושיפור תשתיות עשויים לנוע בין כמה אלפים בודדים לכמה עשרות אלפים ואפילו יותר. הגדירו מראש את התקציב למשימה ופעלו בדרכים יצירתיות בשביל לעמוד בו. לפעמים, שינויים קטנים יחסית כמו התאמת השפה של התכנים לשפה עכשווית או שינוי הפניה בטופס ההרשמה, יכולים להביא לתוצאות מפתיעות.

תקציר מנהלים: שנה חדשה, אתר מחודש 

עסקים וארגונים שמעוניינים להישאר רלוונטיים, חייבים לוודא שגם האתר שלהם – כרטיס הביקור של העסק, מדבר בשפה טכנולוגית נכונה וכולל את מסרים מתאימים. שדרוג האתר אמנם מצריך השקעה כספית מסויימת אבל בסופו של דבר מדובר בהשקעה משתלמת שנועדה להגדיל חשיפה, להגביר מכירות ולהשיג יעדים עסקיים חדשים. כיצד תעשו זאת נכון?

– שתפו את ההנהלה ורתמו אותם למהלך.

– בדקו מה פחות עובד באתר שלכם: הנראות, התכנים, מהירות הטעינה, ושפרו את מה שדרוש.

– האתר שלכם עדיין לא ריספונסיבי? הפכו אותו לכזה. כללי המשחק והרגלי הגלישה השתנו מזמן וחבל לפספס קהלים בגלל ניראות לא טובה של האתר בסמארטפון.

– החוק מחייב אתכם להנגיש את האתר לאנשים עם מוגבלויות. צעד כזה גם יעזור בחשיפה למשתמשים  חדשים.

– הגדירו מראש תקציב למשימה ותבצעו תיעדוף לפי חשיבות ודחיפות. היום יש אפשרויות רבות לשדרוג  האתר גם בעלויות נמוכות.