אפליקציית לאומי me : חינוך פיננסי הלכה למעשה
אפליקציית לאומי me היא "אפליקציה עם כרטיס לניהול דמי הכיס", המאפשרת לבני נוער לנהל את הכסף שלהם באופן עצמאי ומאפשרת להורים לשלוט בסכומי הכסף שהם מעבירים לילדיהם. האפליקציה מורכבת מ-2 אפליקציות, צד הורה וצד ילד, כאשר צד הילד נוהל אצלנו, תוך אינטגרציה עם השרתים של לאומי.

מה רצינו להשיג?
מטרת הפרויקט הייתה לאפשר לבני הנוער לנהל את הכרטיסים הנטענים שלהם החל מגיל 12: לבקש כסף מההורים, לצלם את הבקשה, לצייר על המסך, לראות פעולות ולשחק. האתגר שלנו היה לייצר חווית משתמש איכותית שמתאימה לקהל היעד: לדבר אל בני הנוער בשפה צעירה, מהירה, כיפית ודינמית ולייצר גיימיפיקציה ברכיבי ה-UI מתוך ידיעה שמדובר בקהל יעד שאוהב פיצ'רים חדשים והרפתקאות וצובר זמן מסך רב.

תהליך העבודה:
תהליך העבודה כלל אפיון מסכים, פיתוח ו-UX, כאשר האתגר העיקרי היה לשלב מנוע משחקים בתוך הקוד, שיאפשר תנועת אלמנטים במסך, כמו משחקי המים באפליקציה ואלמנטים צפים במרחב, ולהצליח לממש בפיתוח את רכיבי ה-UI המורכבים.

איזו טכנולוגיה בחרנו ולמה?
הפיתוח שבוצע בשפות הנייטיב החדישות, בוצע בהתאם לטכנולוגיות החדשות ביותר בשוק, וכלל אינטגרציה עם השרתים של בנק לאומי, ששיטת העבודה וצרכי האבטחה שלו הוסיפו מורכבות מיוחדת לעבודה שלנו.

התוצאות:
האפליקציה מקושרת לכרטיס נטען וניתן לבצע בעזרתה רכישות בחנויות ובאינטרנט ומשיכת מזומנים מכספומט, תוך בקרה של ההורים אחר ההתנהלות בכרטיס וניהול עצמאי של בני הנוער את התקציב שניתן להם, כך שני הצדדים משתחררים מהתלות במזומן.

דרך האפליקציה ניתן לצפות ביתרה, בהיסטוריית רכישה ובסטטוס וכן לשלוח להורים בקשה דחופה באמצעות SMS לעוד כסף דרך האפליקציה, כולל תמונה והסבר. במקביל, ההורה נמצא בשליטה ובקרה מלאות על הוצאות הילד ישירות מתוך אפליקציית לאומי, מקבל פירוט מלא של ההוצאות לצד סכום הכסף שהועבר לו מדי חודש. בשלב מתקדם יותר יוכלו בני הנוער גם לייעד סכום לטובת חיסכון למטרות אישיות.


האפליקציה כבר נמצאת בחנויות ואפשר לראות אותה כאן