בשנה האחרונה, חלק גדול מהמשק הישראלי, כמו גם העולמי, עבר לעבודה מרחוק. באחת עלה הצורך בשירותים כמו פגישות וירטואליות, למידה מקוונת, גישה למאגר המידע הארגוני בכל זמן ומכל מקום ועוד, כאשר כל אלה אינם מתקיימים באופן מרוכז במשרדי החברה, אלא באופן מלא או חלקי במחשבי העובדים מהבית.  צורת העבודה החדשה הזאת שינתה באופן דרמטי את צרכי הארגון בין השאר בנוגע לגישה, שימור ואבטחת מאגר המידע הארגוני, והובילה למעבר מאסיבי של ארגונים וחברות לענן.

תשתיות הענן מאפשרות אחסון נתונים בנפחים גדולים לזמן ארוך, חוסכות לארגון רכישת ציוד וכוח אדם לתחזוקה של הציוד, מאפשרות גישה מהירה למאגרי המידע בכל זמן ומקום, ויש להם יתרונות רבים. בעקבות המעבר של מרבית המשק לעבודה מרחוק, פנו אלינו לקוחות רבים שביקשו לעבור לאחסון בענן כדי ליהנות מהיתרונות הללו. אנו במטריקס דיגיטל מנוסים בהיבטי איפיון, הקמה, תחזוקה ושירות הן בענן הפרטי והן בענן הציבורי. בתחום הענן הציבורי, יש כיום מספר שחקנים מובילים, כגון Microsoft Azure, Amazon AWS, Google G-Cloud וכו'. עננים פרטיים קיימים אצל ספקים המציעים שירותי אירוח / השכרת יכולות מחשוב אשר בבעלותם חוות שרתים לאירוח אותם שירותים.

חברות רבות מתלבטות איפה ואצל מי לארח את העסק האינטרנטי שלהם, ואנו מסייעים להם בקבלת ההחלטה, תוך לקיחה בחשבון של שיקולים כמו תקציב, אבטחת מידע, רגולציה, יכולות הענן ועוד. כך למשל, במקרה של חברות, אשר הרגולציה מחייבת אותם להתארח בישראל, ההמלצה לרוב תהיה להתארח בענן הפרטי אצל חברות הממוקמות פיזית במדינת ישראל. אנו מחזיקים במספר חוות שרתים בישראל, ולכן יש לנו את האפשרות להעניק ללקוחותינו שירות מקצה לקצה – הן לחברות שבחרו בענן הציבורי והן לאלה שבחרו בענן הפרטי.

היקף התקפות סייבר כנגד חברות ישראליות גדל משמעותית בשנים האחרונות ככלל, ובפרט בשנה האחרונה, עם המעבר לעבודה מרחוק. לכן אנו שמים דגש מיוחד על אבטחה והגנה על מאגרי המידע של לקוחותינו. הרי במאגר המידע ניתן למצוא מידע רגיש על כל אחד מתחומי הפעילות של הארגון: החל מהמפרט הטכני של המוצרים, דרך שרשרת האספקה, תכניות ואסטרטגיה עסקית, רשימת לקוחות ועוד. מאגר מידע זמין, מוגן ומגובה הוא תנאי בסיס להישרדות של כל עסק. חוות השרתים של מטריקס דיגיטל, מאובטחות ע"י מוצרי אבטחה מובילים בתחום ומבוצעות בה בדיקות אבטחה כוללות בפרקי זמן קבועים מספר פעמים בשנה. הבדיקות מבוצעות הן ע"י חברת 2B Secure בבעלות מטריקס, והן ע"י צוות סייבר בטחוני של מדינת ישראל. אנשי המקצוע שלנו נמצאים ברמת זמינות גבוהה מאוד, ולקוחותינו מקבלים שירות 24/7 מצוות תשתיות ואבטחת מידע בעל ניסיון רב.

ארגונים רבים, אשר עשו את המעבר לענן בעקבות המעבר לעבודה מהבית והשלכות אחרות של מגפת הקורונה, נהנים כיום מהיתרונות העצומים של הענן, שבאים לידי ביטוי בחסכון בעלויות, בגמישות וסקליבליות, וגילו שתשתיות הברידיות הפכו להכרח עסקי. לכן גם בעולם פוסט קורונה, מגמת נהירת העסקים לענן תימשך.